با سلام به همه دوستان.به دليل فيلترينگ وبلاگ ناريا ۲ (naria2.persianblog.ir) دنباله مطالب آن در اين جا عرضه می شود تا ببينيم مزد بگيران جهالت و خيانت چه حربه ديگری را برای مقابله با انديشه های تازه می شناسند.

توسعه دیدگاه های تازه

در نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت آلمان که طی روزهای پایانی مهر ماه سال جاری برگزار شد، مجموعه کتاب های تاملی در بنیان تاریخ ایران نیز به همت دوستداران حقیقت در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت. برای معرفی این کتاب ها متن مختصری به زبان های فارسی و انگلیسی فراهم شده بود که به دلیل استقبال بیش از حد بازدیدکنندگان، برگه های معرفی این کتاب ها به سرعت به اتمام رسیدند و از این رو طی روزهای برگزاری این نمایشگاه چند بار این برگه ها تکثیر شده و در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفتند. در زیر متن فارسی این معرفی نامه برای اطلاع  علاقه مندان عرضه می شود:

 

 

تاملی در بنیان تاریخ ایران

 

پس از قرنی که تاریخ نویسی شرق میانه در انحصار مورخین روسی،آلمانی،فرانسوی،انگلیسی و آمریکایی قرار داشت، سرانجام با ورود یک مورخ خودی به این حیطه،رستاخیز بزرگ بررسی و بازخوانی دوباره ی دانسته های کنونی و عمومی درباره ی تاریخ شرق میانه آغاز شد،رستاخیزی که همانند طوفانی بی مهار،سراسر پذیرش های پیشین در موضوع هستی و هویت مردم ممتاز شرق میانه را به باد سپرده است.

این تالیفات که با عنوان کلی «تاملی در بنیان تاریخ ایران» عرضه شده است،تصویر تازه ای از تاریخ دوران کهن،جهان باستان و دوران اسلامی ارایه می دهد،که از اساس با تلقینات پیشین مورخین غربی در همین زمینه ها متفاوت است.این مجموعه که با طرح سئوالات دقیق و نیز ارائه ی اسناد جدید به بازرسی اطلاعات ارائه شده درباره ی تاریخ شرق میانه می پردازد،مدعی است که هیچ بخشی از اطلاعات موجود درباره ی تاریخ شرق میانه صحت ندارد و تاریخ نویسی جهان و به ویژه تاریخ نگاری برای منطقه ی ما،آلوده به اهداف معینی است که مورد تقاضا ی یهودیان بوده است.

در حال حاضر مجموعه «تاملی در بنیان تاریخ ایران» در چهار کتاب جداگانه با عناوین زیر منتشر شده یا در حال انتنشار است:

1.کتاب اول:

1. 1 . 12 قرن سکوت،برآمدن هخامنشیان (منتشر شده)

1. 2 . 12 قرن سکوت،اشکانیان(منتشر شده)

1. 3 . 12 قرن سکوت،ساسانیان،قسمت اول(منتشر شده)

1. 4 . 12 قرن سکوت،ساسانیان،قسمت دوم(منتشر شده)

1. 5 . 12 قرن سکوت،ساسانیان،قسمت سوم(منتشر شده)

2. کتاب دوم:

2. 1. پلی بر گذشته،برآمدن اسلام،قسمت اول(منتشر شده)

2. 2. پلی بر گذشته،برآمدن اسلام،قسمت دوم(منتشر شده)

2. 3 .پلی بر گذشته،برآمدن اسلام،قسمت سوم(منتشر شده)

کتاب سوم با عنوان «در جست و جوی هویت ملی،برآمدن صفویه» و کتاب چهارم با عنوان «پایان پراکندگی،برآمدن مردم» هنوز منتشر نشده و تعداد مجلدات آن مشخص نیست.آن چه را از محتوای مجلدات منتشر شده می توان فهرست کرد،عبارت است از:

1. در کتاب «برآمدن هخامنشیان» مولف پس از مقدماتی کلی درباره ی چیستی تاریخ،اصول تاریخ نگاری و شناخت بنیانی فلسفه ی تاریخ و با رد منطقی و مستند تئوری مهاجرت،با بازخوانی و ارائه ی اسناد به عمد کنار گذارده شده درباره ی هخامنشیان و از جمله تورات در فصل بسیار روشنگری با عنوان «چاره اندیشی یهود» به خوبی اثبات می کند که هخامنشیان و از جمله کورش برخاسته از اقلیم خزران در جنوب روسیه،از نژاد اسلاو و اجیر یهودیان برای تخریب بابل بوده اند و بدین ترتیب سعی رسمی مورخان غربی برای انتساب و الصاق هویت کورش به ایرانیان را باطل کرده است.

2. کتاب «اشکانیان» به بررسی محتوای واقعی دوران معروف به اشکانیان در ایران و شرق میانه پرداخته و بر اساس اصلی ترین اسناد و شواهد بر جای مانده از آن دوران یعنی سکه ها و اشیاء و دیگر آثار مادی معروف به اشکانی،اثبات می کند که ساکنان اشکانی خوانده شده ی ایران،گریختگان یونانی پس از فرو ریزی آتن اند که در ایران با تشکیل یک حکومت در تبعید،فرهنگ و سنن و دین و باور یونانی را تا زمان آزادی مجدد سرزمین آتن ادامه داده اند.

3. سومین بخش از کتاب 12 قرن سکوت با نام ساسانیان که تاکنون سه قسمت از آن منتشر شده،انقلابی واقعی در درک مستقیم از موضوع تاریخ شرق میانه است.در این سه کتاب با صریح ترین اسناد و تصاویر غیر قابل انکار اثبات شده است که:

الف. تخت جمشید مجموعه ای از ابنیه ی نیمه تمام است که در جای یک زیگورات عیلامی کهن و با تخریب بخشی از آن به وسیله ی لشکریان هخامنشی،بنا شده و از آن جا که به علت نسل کشی سراسری یهودیان در شرق میانه در ماجرای پوریم،تمدن و تولید و به تبع آن ادامه حضور سیاسی هخامنشیان نیز متوقف می ماند،کار ادامه ی بنای تخت جمشید نیز دنبال نمی شود و آن گاه بقایای آثار عیلامی بازمانده از تخت جمشید به وسعت یکصد و پنجاه هزار متر مربع ابنیه ی خشتی و آجری،در اوائل قرن بیستم به وسیله ی باستان شناسان غربی به قصد هخامنشی معرفی کردن آن تخریب و برچیده شده است.در قسمت اول بررسی های ساسانی در عین حال اثبات می شود که کتیبه ی موسوم به نقش رجب در زمره ی جعل های جدید باستان شناسان غربی در محوطه های باستانی فارس به قصد ساخت جاعلانه ی امپراتوری ساسانی است.

مباحث عمده ی قسمت دوم ساسانیان،که یکی از تعیین کننده ترین بخش های این مجموعه است،با عناوینی چون «آرامیان و تورات»،«با هم پهلوی بخوانیم» و «نقش رستم عالی ترین مکتب صحنه سازی تاریخی»، به مهم ترین سند شرق شناسی در تمام دوران ها بدل و به حیطه ای وارد شده است که سراپای ایران شناسی کلاسیک موجود را لجن مال و به جعل های جدید متهم می کند و از سکه و اعتبار می اندازد. قسمت سوم ساسانیان اتهامات عمده دیگری را متوجه شرق شناسی جهانی می کند که یکی از آن ها اثبات جعل و نوساز بودن ابنیه ی هخامنشی موجود در پاسارگاد است.این کتاب در عین حال برای نخستین بار از تاثیر ضد تمدنی ماجرای پوریم یهودیان سخن می گوید و مقدمه ای بر بازخوانی تمام تمدن بشری شناخته می شود.

در قسمت های اول و دوم و سوم کتاب دوم با عنوان کلی «پلی بر گذشته» مطالبی مطرح است که مراکز تحقیات تاریخی را ناگزیر می کند تا در زیر ساخت و تولیدات فرهنگی خود در مورد تاریخ ایران در قرون نخستین اسلامی تجدید نظر کنند. مباحث عمده ی بخش های کتاب دوم از مجموعه «تاملی در بنیان تاریخ ایران» به ترتیب عبارت است از: بررسی بخشی از گل نبشته کورش در بابل،بررسی اسناد دین زردشت و اوستا،بررسی فرهنگ کتابت در ایران پیش از اسلام،بررسی کتاب الفهرست ابن ندیم،بررسی شاه نامه و شخصیت فردوسی،بررسی روی کار آمدن سلسله ی بنی عباس،بررسی موضوع ابومسلم،بررسی دوران های تحول در خط عرب،بررسی قرآن نگاری در قرون اولیه اسلامی و امکان کتاب نویسی تا پایان سده سوم هجری،بررسی شخصیت تاریخی سلمان فارسی و نیز ارائه بحثی به نام «آکادمی» که اثبات می کند تمدن یونان مدیون خردمندانی است که از شرق میانه پس از ماجرای نسل کشی پوریم به یونان گریخته اند.این نشریه معتقد است که مطالعه ی مجموعه ی تاملی در بنیان تاریخ ایران موجب بیداری عمومی مردم شرق میانه و چنان تجدید حیات سیاسی و فرهنگی خواهد شد که در نهایت به تجدید نظر در تاریخ عمومی بشر بینجامد.

 

 

 

لینک
سه‌شنبه ۱٠ آبان ،۱۳۸٤ - عارف گل سرخی